Çərşənbə axşamı , Oktyabr 20 2020
Ana səhifə / Siyasət / MSK seçkilərin ilkin nəticələrini açıqladı – Lider namizədlər

MSK seçkilərin ilkin nəticələrini açıqladı – Lider namizədlər

Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb.

“Qafqazinfo” xəbər verir ki, ilk nəticələr aşağıdakı kimidir:

1 saylı Şərur- Sədərək Seçki Dairəsi 

Vasif Talıbov (YAP)  – 94.6  %

2 saylı Şərur Seçki dairəsi

İsa Həbibbəyli (YAP) – 86.3 %

3 saylı Babək-Kəngərli- Naxçıvan Seçki Dairəsi 

Səttar Möhbalıyev (bitərəf) –  83.2 %

4 saylı Naxçəvan Şəhər Seçki Dairəsi

Eldar İbrahimov (YAP) – 84.9  %

5 saylı Şahbuz-Babək Seçki Dairəsi

Siyavuş Novruzov (YAP) –  81 %

6 saylı Culfa-Babək Seçki Dairəsi 

Ülviyyə Həmzəyeva (YAP) –  69.5 %

7 saylı Ordubad-Culfa Seçki Dairəsi

Quliyev Cəbi (YAP) – 63.5 %

8 saylı Binəqədi Birinci Seçki Dairəsi

Azay Quliyev (bitərəf)       – 45.6   %

9 saylı Binəqədi İkinci Seçki Dairəsi

Kəmaləddin Qafarov (YAP) –  60.3 %

10 saylı Binəqədi Üçüncü Seçki Dairəsi 

Madər Musayev (bitərəf) – 64.6 %

11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi

Aydın Hüseynov (YAP) – 59.2 %

12 saylı Qaradağ-Binəqədi- Yasamal Seçki Dairəsi 

Səbinə Xasıyeva (YAP)- 48.5%

13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi

Rauf Əliyev (YAP) –  47.5 %

14 saylı Xəzər Seçki Dairəsi

Soltan Məmmədov ( bitərəf) – 47.2  %

15 saylı Yasamal Birinci Seçki Dairəsi

Quliyev Ülvi (bitərəf) – 42  %

16 saylı Yasamal İkinci Seçki Dairəsi 

Erkin Qədirli (bitərəf) – 34.4  %

18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi 

Rasim Musabeyov (bitərəf) –  38.8 %

19 saylı Nərimanov Birinci Seçki Dairəsi 

Hikmət Məmmədov ( YAP) –  43.9%

20 saylı Nərimanov İkinci Seçki Dairəsi

Adil Əliyev (bitərəf) – 60 %

21 saylı Nəsimi Birinci Seçki Dairəsi

Məlahət İbrahimqızı (YAP)- 55.6  %

22 saylı Nəsimi İkinci Seçki Dairəsi

Asim Mollazadə (DİP) – 47.3 %

23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi 

Ziyad Səmədzadə (bitərəf) – 45.8 %

24 saylı Nizami Birinci Seçki Dairəsi

Könül Nurullayeva (bitərəf)  – 46.1 %

25 saylı Nizami İkinci Seçki Dairəsi 

Sədaqət Vəliyeva (YAP) – 57.1 %

26 saylı Sabunçu Birinci Seçki Dairəsi 

Fazil Mustafa (BQP) – 47.6%

27 saylı Sabunçu İkinci Seçki Dairəsi 

Əliabbas Salahzadə (YAP) – 57.6 %

28 saylı Sabunçu Üçüncü Seçki Dairəsi 

Eldar Quliyev (bitərəf) – 49.2 %

29 saylı Səbail Seçki Dairəsi

Nigar Arpadarai  (bitərəf) – 42.3 %

30 saylı Suraxanı Birinci Seçki Dairəsi 

Fətəliyeva Sevinc (YAP) – 62.2 %

31 saylı Suraxanı İkinci Seçki Dairəsi

Etibar Əliyev (bitərəf) – 41.4 %

32 saylı Suraxanı Üçüncü Seçki Dairəsi 

Afət Həsənova (YAP) – 64.9 %

33 saylı Xətai Birinci Seçki Dairəsi 

Mirələmov Hüseynbala (YAP  – 47.1%

34 saylı Xətai İkinci Seçki Dairəsi

Mixail Zabelin (YAP) – 35.1 %

36 saylı Xətai Dördüncü Seçki Dairəsi

Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP) – 45.4 %

37 saylı Nizami Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi 

Pərvin Kərimzadə (YAP) – 42.1 %

38 saylı Nizami İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi 

Həmzəyev Naqif (YAP) – 44.9 %

39 saylı Kəpəz Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi 

Müşfiq Cəfərov (YAP) – 45.8 %

40 saylı Kəpəz İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi

Musa Quliyev (YAP) – 40 %

41 saylı Sumqayıt Birinci Seçki Dairəsi 

Hicran Hüseynova (YAP) – 31.5 %

43 saylı Sumqayıt Üçüncü Seçki Dairəsi 

Emin Hacıyev (YAP)- 63.4  %

45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi 

Əsədov Oqtay (YAP) – 64.7 %

46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi 

İltizam Yusifov (bitərəf) – 49.5 % 

47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi 

Mirzəzadə Aydın (YAP) – 26.8 %

48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi 

İlham Məmmədov (YAP) – 51.3 %

49 saylı Yevlax-Mingəçevir Seçki Dairəsi 

Hüseynli Əli (YAP) – 59.6 %

50 saylı Abşeron-Qobustan Seçki Dairəsi 

Şahin Seyidzadə (bitərəf)  – 44.6 %

51 saylı Qusar Seçki Dairəsi

Badamov Azər (YAP)  –  56.6 %

52 saylı Quba Seçki Dairəsi

Vahid Əhmədov (bitərəf) – 50.6 %

53 saylı Quba-Qusar Seçki Dairəsi 

Anatoliy Rafailov (bitərəf) – 44.1 %

54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki Dairəsi 

Sadiq Qurbanov (YAP) –  55.3 %

55 saylı Xaçmaz Şəhər Seçki Dairəsi

Eldəniz Səlimov (YAP) – 57.9 %

56 saylı Xaçmaz Kənd Seçki Dairəsi 

Sevil Mikayılova (bitərəf) – 43.8 %

57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi 

Əminə Ağazadə (bitərəf) – 64.9 %

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki Dairəsi 

Rəfael Hüseynov (VHP) – 51 %

59 saylı Salyan Seçki Dairəsi 

Jalə Əhmədova (bitərəf) – 59.7 %

60 saylı Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi

Fəzail Ağamalı (AVP) – 49.2 %

61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi

Sabir Rüstəmxanlı (VHP) – 21.4 %

62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi

Əziz Ələkbərov (YAP) – 49 %

63 saylı Sabirabad birinci Seçki Dairəsi

Kamal Cəfərov (YAP) – 52.8 %

64 saylı Sabirabad İkinci Seçki Dairəsi 

Ramin Məmmədov (YAP) – 54.6 %

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Seçki Dairəsi

Əhliman Əmiraslanov (YAP) – 63.2 %

66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi 

Bəhruz Məhərrəmov (bitərəf) – 52.9 %

67 saylı Cəlilabad Şəhər Seçki Dairəsi

Malik Həsənov (YAP) – 65.2  %

68 saylı Cəlilabad Kənd Seçki Dairəsi 

Elman Nəsirov (YAP) – 53.7 %

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar Seçki Dairəsi 

Fəzail İbrahimli (VHP) – 51 %

70 saylı Masallı Şəhər Seçki Dairəsi

Məşhur Məmmədov (YAP) – 64.8 %

71 saylı Masallı Kənd Seçki Dairəsi 

Anar İsgəndərov (YAP) – 62.7 %

72 saylı Yardımlı-Masallı Seçki Dairəsi

Musa Qasımlı (bitərəf) – 53.9 %

73 saylı Lənkəran Şəhər Seçki Dairəsi 

Rüfət Quliyev (bitərəf) – 52.9 %

74 saylı Lənkəran Kənd Seçki Dairəsi 

Hadı Rəcəbli (YAP) – 53.4 %

75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi 

Cavanşir Paşazadə (YAP) – 61.1 %

76 saylı Lənkəran-Astara Seçki Dairəsi

Ziyafət Əsgərov (YAP) – 66.1 %

78 saylı Lerik Seçki Dairəsi

İqbal Məmmədov (YAP) – 50.2 %

79 saylı İmişli Seçki Dairəsi

Fərzəliyev Murad  (bitərəf) –23.7 %

80 saylı İmişli-Beyləqan Seçki Dairəsi

Çingiz Qənizadə (bitərəf)- 44.5 %

81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi 

Şahin İsmayılov (YAP) -62.7 %

82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi 

Tahir Rzayev (YAP) – 61.5 %

83 saylı Ağcabədi-Füzuli Seçki Dairəsi

Aqil Abbas (bitərəf) – 61.7 %

84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi 

Vüqar Bayramov (bitərəf) – 71.2 %

85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi 

Tamam Cəfərova (bitərəf) – 48.9 %

86 saylı İsmayıllı Seçki Dairəsi 

Novruzəli Aslanov (bitərəf) – 53.7 %

87 saylı Ağsu-İsmayıllı Seçki Dairəsi 

Tahir Kərimli (VP) – 52.4 %

88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi

Sabir Hacıyev (VBP) – 52.5 %

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Məzahir Əfəndiyev (bitərəf)- 63.9 %

90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi

Cavid Osmanov ( YAP) – 68.4 %

91 saylı Ucar seçki Dairəsi 

Ramil Həsən (YAP) – 51.7 %

92 saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi

Jalə Əliyeva (bitərəf) – 51.9 %

93 saylı Bərdə Şəhər Seçki Dairəsi

Fatma Yıldırım (YAP) – 65.7 %

94 saylı Bərdə Kənd Seçki Dairəsi 

Zahid Oruc (bitərəf) – 69.6 %

95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi

Sahib Alıyev (bitərəf) – 40.3 %

96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki Dairəsi

Anar Məmmədov (YAP) – 59 %

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər Seçki Dairəsi

Ağalar Vəliyev (YAP) – 68.1 %

98 saylı Şəmkir Şəhər Seçki Dairəsi

Sahibə Qafarova (YAP) – 52.1 %

99 saylı Şəmkir Kənd Seçki Dairəsi

Nurlan Həsənov ( YAP) – 61.3 %

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki Dairəsi

Kamran Bayramov (YAP) – 66.6 %

101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki Dairəsi

Elşad Mirbəşiroğlu (YAP) – 54.9 %

102 saylı Samux-Şəmkir Seçki Dairəsi

Nizami Səfərov (YAP)  – 64 %

103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi

Sevinc Hüseynova (YAP) – 61.4 %

104 saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi

Arzu Nağıyev (bitərəf) – 56.2 %

105 saylı Tovuz Seçki dairəsi

Qənirə Paşayeva (bitərəf) – 69.9 %

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi

Ülviyyə Ağayeva (bitərəf) – 59 %

107 saylı Qazax Seçki Dairəsi

Seyidov Səməd (YAP) – 76.1 %

108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi

Nizami Cəfərov (YAP) – 53.4 %

109 saylı Balakən Seçki Dairəsi

Nəsib Məhəməliyev Nəsib – 65.3 %

110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi

Elşən Musayev (ADMP) – 48.8 %

111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki Dairəsi

Kamilə Əliyeva (YAP) – 53.9 %

112 saylı Qax Seçki Dairəsi

Azər Kərimli (bitərəf) – 52.7 %

113 saylı Şəki Şəhər Seçki Dairəsi

Vüqar İsgəndərov (bitərəf) – 52. 9 %

114 saylı Şəki Kənd Birinci Seçki Dairəsi

Əli Məsimli (bitərəf) – 67.6 %

115 saylı Şəki Kənd İkinci Seçki Dairəsi

Cavanşir Feyziyev (bitərəf) – 67.6 %

116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi

Fəttah Heydərov (bitərəf) – 75.5 %

117 saylı Oğuz-Qəbələ Seçki Dairəsi

Aqiyə Naxçıvanlı (YAP) – 65.5  %

118 saylı Ağdam Şəhər Seçki Dairəsi

Bəxtiyar Əliyev (bitərəf)- 62.7 %

119 saylı Ağdam Kənd Seçki Dairəsi

Bəxtiyar Sadıqov (YAP) – 61.2 %

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı Seçki Dairəsi

Ceyhun Məmmədov (YAP) – 62.7 %

121 saylı Laçın Seçki Dairəsi

Mahir Abbaszadə (YAP)  – 63.3  %

122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi

Tural Gəncəliyev (bitərəf) – 56.7 %

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki Dairəsi

Elman Məmmədov (YAP) – 58.3 %

Qeyd edək ki, aşağıdakı seçki dairələri üzrə lider namizədlər müəyyənləşməyib:

– 17 saylı Yasamal Üçüncü Seçki Dairəsi 

– 35 saylı Xətai Üçüncü Seçki Dairəsi 

– 44 saylı Sumqayıt-Xızı Seçki dairəsi 

– 42 saylı Sumqayıt İkinci Seçki Dairəsi

– 77 saylı Astara Seçki Dairəsi

– 125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi 

– 123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi –

Həmçinin oxuyun

Paşinyan danışıqlara hazırdır, amma şərt qoyur – Müharibə dayanmayacaq…

Rusiya KİV-nin məlumatına görə, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan Moskvada …