Şənbə , İyul 20 2019
Ana səhifə / Siyasət / I çağırış Milli Məclisin deputatları kimlər olub? – SİYAHI

I çağırış Milli Məclisin deputatları kimlər olub? – SİYAHI

Azərbaycan Respublikasında qanunvericilik hakimiyyətini həyata keçirən Milli Məclisə növbəti seçkilər gələn il – 2020-də keçiriləcək. Modern.az-ın məlumatına görə, bunu son günlər Milli Məclisin vaxtından əvvəl buraxılacağı barədə yayılan söz-söhbətə cavab olaraq həm hakimiyyət nümayəndələri, həm də parlament rəsmiləri bildiriblər.

Milli Məclisin ənənəvi olaraq iyunda keçirdiyi növbədənkənar sessiyanı bu il ilk dəfə iyul ayında da davam etdirməsinə gəlincə, qanunverici orqan rəsmi olaraq bununla bağlı belə açıqlama verib:

“Milli Məclisin iyundakı növbədənkənar sessiyasında artıq üç iclas keçirilib. Həmin məsələləri tamamlamaq üçün iyul ayındaki iclaslarda qanun layihələri ikinci və üçüncü oxunuşdan keçirilməlidir. Növbədənkənar sessiyanın növbəti iclaslarının iyulun 9-da və 12-də keçirilməsi nəzərdə tutulur…
Milli Məclisin iyul ayının 15-dək keçiriləcək iclaslarında qeyri-adi bir şey axtarmağın heç bir əsası yoxdur”.


Cəmiyyətdə Milli Məclislə bağlı müzakirələri və marağı nəzərə alaraq, yaxın tarixdə – müstəqillik dönəmində parlamentin üzvləri olmuş deputatların siyahısını diqqətinizə çatdırırıq.

Beləliklə, başlayaq Birinci çağırış Milli Məclisin deputatlarından.

Birinci çağırış Milli Məclisə seçkilər 1995-ci ildə keçirilib. Həmin seçkilər majoritar (birmandatlı) və proporsional (çoxmandatlı) qaydada təşkil olunub. Milli Məclisinin hər çağırışının səlahiyyət müddəti 5 il olduğundan, 1995-ci ildə seçilən deputatalr 2000-ci ilin noyabrınadək parlamentin üzvü olublar.

1995-2000-ci illərdə fəaliyyət göstərmiş 125 nəfərdən ibarət Birinci çağırış Milli Məclisə üç deputat rəhbərlik edib: Sədr Rəsul Quliyev, müavinlər Arif Rəhimzadə və Yaşar Əliyev.

Qeyd edək ki, Birinci çağırış Milli Məclisinə çoxmandatlı seçki dairəsindən Yeni Azərbaycan Partiyasının əsas namizədlər siyahısı üzrə deputat  seçilmiş Ziya Bünyadov öldüyünə, Fuad Quliyev isə icra hakimiyyəti sistemində qulluğa keçdiyinə görə, onları YAP-ın proporsional siyahısında sonrakı yerlərdə gələn Əli Əlirzayev və Ziyafət Əsgərov əvəzləyib.

I çağırış parlametin üzvlərinin tam siyahısını təqdim edirik:
I. BIRMANDATLI SEÇKİ DAİRƏLƏRİ ÜZRƏ

Soyadı, adı, atasının adı Doğum ili Təhsili Partiya mənsubiyyəti Seçildiyi seçki dairəsinin
nömrəsi və adı
Hansı seçki sistemi əsasında və tarixdə seçilmişdir
Talıbov Vasif Yusif oğlu 1960 Ali YAP-ın üzvü 1 saylı Şərur-Sədərək Majoritar –12.11.1995
Xudiyev Nizami Mənaf oğlu 1949 Ali YAP-ın üzvü 2 saylı Şərur-Babək Majoritar –12.11.1995
Məmmədquliyev Mahmud Əhməd oğlu 1949 Ali Bitərəf 3 saylı Naxçıvan Majoritar – 12.11.1995
İbadov Rza Aydın oğlu 1966 Ali YAP-ın üzvü 4 saylı Babək–Şahbuz Majoritar – 26.11.1995 (təkrar səsvermə)
Maqsudov Fərəməz Qəzənfər oğlu 1930 Ali YAP-ın üzvü 5 saylı Culfa– Ordubad Majoritar – 12.11.1995
Qurbanov Mübariz Qəhrəman oğlu 1954 Ali ADİP-in üzvü 6 saylı Birinci Yasamal Majoritar – 12.11.1995
Abdullazadə Fatma Hüseyn qızı 1948 Ali YAP-ın üzvü 7 saylı İkinci Yasamal Majoritar –12.11.1995
Qurbanova Gülnarə Şıxəli qızı 1953 Ali Bitərəf 8 saylı Üçüncü Yasamal Majoritar – 12.11.1995
Məmmədov Qərib Şamil oğlu 1947 Ali Bitərəf 9 saylı Birinci Xətai Majoritar – 04.02.1996 (təkrar seçki)
Mirzəyev Həsən İbrahim oğlu 1927 Ali YAP-ın üzvü   Majoritar – 26.07.1998 
(yeni seçki)
Muradov Babaxan Sultan oğlu 1927 Ali ADMP-nin üzvü 10 saylı İkinci Xətai Majoritar – 04.02.1996 (təkrar seçki)
Quliyev Rəsul Bayram oğlu 1947 Ali YAP-ın üzvü 11 saylı Üçüncü Xətai Majoritar – 12.11.1995
Hüseynov Tofiq Həsən oğlu   Ali     Majoritar – 21.02.1999 
(yeni seçki)
Qurbanov Şamil Dünyamalı oğlu 1934 Ali Bitərəf 12 saylı Birinci Nizami Majoritar – 12.11.1995
Təbrizli Sirus Xudadat oğlu 1942 Ali YAP-ın üzvü 13 saylı İkinci Nizami Majoritar –12.11.1995
Əliyev İlham Heydər oğlu 1961 Ali Bitərəf 14 saylı Qaradağ Majoritar –12.11.1995
Yaqubov Zəlimxan Usub oğlu 1950 Ali Bitərəf 15 saylı Birinci Sabunçu Majoritar –12.11.1995
Məmmədov Oruc Paşa oğlu 1946 Ali YAP-ın üzvü 16 saylı İkinci Sabunçu Majoritar – 12.11.1995
Məmmədova Əsmətxanım Bəyəhməd qızı 1941 Ali Bitərəf 17 saylı Sabunçu-Əzizbəyov Majoritar – 04.02.1996 (təkrar seçki)
Əliyev Şaitdin Sərdar oğlu 1947 Ali Bitərəf 18 saylı Əzizbəyov Majoritar –12.11.1995
Məmmədxanov Anar Camali oğlu 1970 Ali Bitərəf 19 saylı Birinci Suraxanı Majoritar –12.11.1995
İbrahimbəyov Maqsud Məmmədibrahim oğlu 1935 Ali Bitərəf 20 saylı İkinci Suraxanı Majoritar –12.11.1995
İbrahimli Toğrul Əsəd oğlu 1951 Ali YAP-ın üzvü 21 saylı Binəqədi Majoritar –18.02.1996 (təkrar səsvermə)
Muradverdiyev Akif Şəmsəddin oğlu 1948 Ali Bitərəf 22 saylı Binəqədi–Nəsimi Majoritar –12.11.1995
Musayev Madər Ələsgər oğlu 1947 Ali Bitərəf 23 saylı Binəqədi–Qaradağ Majoritar –12.11.1995
Abbasov Eldar Şamxal oğlu 1952 Ali Bitərəf 24 saylı Birinci Nərimanov Majoritar –26.11.1995 (təkrar səsvermə)
Allahverdiyev Rafael Xanəli oğlu 1945 Ali YAP-ın üzvü 25 saylı İkinci Nərimanov Majoritar –12.11.1995
Vəkilov Yusif Səməd oğlu 1935 Ali Bitərəf 26 saylı Birinci Nəsimi Majoritar –12.11.1995
Sərdarov Zakir Həsən oğlu   Ali     Majoritar– 21.02.1999
(yeni seçki)
Timoşenko Vladimir Vasilyeviç 1942 Ali Bitərəf 27 saylı İkinci Nəsimi Majoritar – 12.11.1995
Eldarov Ömər Həsən oğlu 1927 Ali Bitərəf 28 saylı Səbail Majoritar – 12.11.1995
Şahtaxtinskaya Nairə Əliabbas qızı 1951 Ali Bitərəf 29 saylı Əli Bayramlı Majoritar–12.11.1995
Məmmədova Şəfiqə Haşım qızı 1945 Ali Bitərəf 30 saylı Yevlax Majoritar – 12.11.1995
Yusifov Şamil Cəmil oğlu 1955 Ali YAP-ın üzvü 31 saylı Birinci Kəpəz Majoritar – 12.11.1995
Abbasov Aslan Məmməd oğlu 1950 Ali YAP-ın üzvü 32 saylı İkinci Kəpəz Majoritar – 12.11.1995
Bağırzadə Yusif Qəzənfər oğlu 1961 Ali Bitərəf 33 saylı Birinci Nizami (Gəncə) Majoritar – 12.11.1995
Hacıyev Asəf Hacı oğlu 1951 Ali Bitərəf 34 saylı İkinci Nizami (Gəncə) Majoritar – 04.02.1996
(təkrar seçki)
Rzayev YaşarHüccətulla oğlu 1941 Ali YAP-ın üzvü 35 saylı Lənkəran şəhər Majoritar – 12.11.1995
Rəcəbov Hadı Musa oğlu 1947 Ali Bitərəf 36 saylı Lənkəran kənd Majoritar – 12.11.1995
ləkbərov Nizami Həsən oğlu 1952 Ali Bitərəf 37 saylı Mingəçevir Majoritar – 12.11.1995
Sadıqov Fikrət Məmməd oğlu 1940 Ali Bitərəf 38 saylı Birinci Sumqayıt Majoritar – 12.11.1995
Ağamalıyev Fəzail Rəhim oğlu 1947 Ali AVP-nin üzvü 39 saylı İkinci Sumqayıt Majoritar – 04.02.1996
(təkrar seçki)
Müttəlimov Mətləb Əzizulla oğlu 1949 Ali Bitərəf 40 saylı Üçüncü Sumqayıt Majoritar – 26.11.1995
(təkrar səsvermə)
Həsənov Əli Şamil oğlu 1948 Ali Bitərəf 41 saylı Dördüncü Sumqayıt Majoritar – 04.02.1996
(təkrar seçki)
Rəsulov Natiq İsmayıl oğlu 1958 Ali Bitərəf 43 saylı Şəki şəhər Majoritar – 26.11.1995
(təkrar səsvermə)
Salayev Eldar Yunis oğlu 1933 Ali Bitərəf 44 saylı Şəki kənd Majoritar – 12.11.1995
Bülbüloğlu Polad 1945 Ali Bitərəf 45 saylı Şuşa–Cəbrayıl –Xocavənd Majoritar – 26.11.1995
(təkrar səsvermə)
Fərzəliyev Abbasqulu Məhəmməd oğlu   Ali     Majoritar – 26.07.1998
(yeni seçki)
Novruzov Cabir Mirzəbəy oğlu (Cabir Novruz) 1933 Ali Bitərəf 46 saylı Abşeron Majoritar – 12.11.1995
Əliyeva Çimnaz Rizvan qızı 1949 Ali Bitərəf 47 saylı Ağdam şəhər Majoritar – 04.02.1996
(təkrar seçki)
Hüseynov Sofiq Kəlbi oğlu 1950 Ali Bitərəf 48 saylı Ağdam kənd Majoritar – 12.11.1995
Əhmədov Yaqub Alış oğlu   Ali     Majoritar – 19.08.1998
(yeni seçki)
Ələkbərova Nigar İbrahim qızı 1956 Ali Bitərəf 49 saylı Ağdaş Majoritar – 12.11.1995
Namazov Eldar Saqif oğlu 1956 Ali Bitərəf 50 saylı Ağstafa Majoritar – 12.11.1995
Mirzəyev Mikayıl Şahvələd oğlu 1947 Ali ADSP-nın üzvü 51 saylı Ağsu –Kürdəmir Majoritar – 12.11.1995
Quliyev Vilayət Muxtar oğlu 1952 Ali ADİP-in üzvü 52 saylı Ağcabədi–Füzuli Majoritar – 04.02.1996
(təkrar seçki)
Məmmədov Sultan İsrafil oğlu 1938 Ali Bitərəf 53 saylı Astara Majoritar – 12.11.1995
Ansuxski Əli Abdulqədiroviç 1947 Ali Bitərəf 54 saylı Balakən Majoritar – 12.11.1995
Əfəndiyev Umar Əlixan oğlu 1950 Ali Bitərəf   Majoritar – 27.07.1996
(yeni seçki)
Quliyev Novruz Məhəmməd oğlu 1952 Ali AMİP-in üzvü 55 saylı Beyləqan Majoritar – 26.11.1995
(təkrar seçki)
Musayeva Tərlan Həsən qızı 1955 Ali YAP-ın üzvü 56 saylı Bərdə şəhər Majoritar – 12.11.1995
Qəhrəmanov Eldar Əvəz oğlu 1948 Ali Bitərəf 57 saylı Bərdə–Ağcabədi Majoritar – 04.02.1996
(təkrar seçki)
Şahbazov Akif Rəhim oğlu 1957 Ali YAP-ın üzvü 58 saylı Biləsuvar Majoritar – 12.11.1995
Bünyadov Teymur Əmiraslan oğlu 1928 Ali YAP-ın üzvü 59 saylı Qazax Majoritar – 12.11.1995
Ramazanov Kərim Nəzir oğlu 1947 Ali Bitərəf 60 saylı Qax–Zaqatala Majoritar – 04.02.1996
(təkrar seçki)
Heydərov Fəttah Səməd oğlu 1938 Ali Bitərəf 61 saylı Qəbələ Majoritar – 12.11.1995
Musayev Maksim Talıb oğlu 1938 Ali YAP-ın üzvü 62 saylı Qobustan-Siyəzən-Xızı Majoritar – 12.11.1995
Cəfərov Həmdulla Yunis oğlu 1962 Ali Bitərəf 63 saylı Quba Majoritar – 12.11.1995
Osmanov Hikmət Saleh oğlu 1957 Ali Bitərəf 64 saylı Quba–Dəvəçi Majoritar – 04.02.1996
(təkrar seçki)
Xasmətov Zeynəddin Nurəddin oğlu 1959 Ali ADSP-nin üzvü 65 saylı Qusar Majoritar – 26.11.1995
(təkrar səsvermə)
Ramazanov Hacıməmməd Yusif oğlu 1951 Ali YAP-ın üzvü 66 saylı Zaqatala Majoritar – 26.11.1995
(təkrar səsvermə)
Salahov Səyyad Adil oğlu 1952 Ali Yap-ın üzvü 67 saylı Zərdab–İmişli –Ucar Majoritar – 12.11.1995
Qasımova Elmira Məmməd qızı 1951 Ali Bitərəf 68 saylı İmişli Majoritar – 26.11.1995
(təkrar səsvermə)
Yaqubov Musa Səfiməmməd oğlu 1937 Ali Bitərəf 69 saylı İsmayıllı Majoritar – 12.11.1995
Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu 1946 Ali VHP-nin üzvü 70 saylı Yardımlı–Masallı Majoritar – 12.11.1995
Ağalarov Əlövsət İbrahim oğlu 1954 Ali Bitərəf 71 saylı Kəlbəcər–Tərtər–Xocalı –Laçın Majoritar – 12.11.1995
Cəbiyev Rizvan İsrafil oğlu 1940 Ali Bitərəf 72 saylı Kürdəmir Majoritar – 12.11.1995
Quliyev Nizami Yusif oğlu 1956 Ali AXCP-nin üzvü 73 saylı Gədəbəy Majoritar – 04.02.1996
(təkrar seçki)
Musayev Səfyar Bəylər oğlu 1935 Ali YAP-ın üzvü 74 saylı Goranboy–Naftalan Majoritar – 12.11.1995
Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu 1942 Ali ASRP-nin üzvü   Majoritar–30.05.1999
(yeni seçki)
Rzayev Anar Rəsul oğlu 1938 Ali Bitərəf 75 saylı Göyçay Majoritar – 12.11.1995
Əliyev Firdovsi Şahmirzə oğlu 1961 Ali YAP-ın üzvü 76 saylı Lerik–Lənkəran Majoritar – 26.11.1995
(təkrar səsvermə)
Abıyev Əhəd Mikayıl oğlu 1958 Ali Bitərəf 77 saylı Masallı şəhər Majoritar – 26.11.1995
(təkrar səsvermə)
Həsənov Həsən Əziz oğlu 1940 Ali Bitərəf 78 saylı Masallı kənd Majoritar – 04.02.1996
(təkrar seçki)
Rəhimzadə Arif Qafar oğlu 1941 Ali YAP-ın üzvü 79 saylı Neftçala –Salyan Majoritar – 12.11.1995
           
Vahabzadə Bəxtiyar Mahmud oğlu 1925 Ali Bitərəf 80 saylı Oğuz–Şəki–Yevlax –Mingəçevir Majoritar – 12.11.1995
Əliyev Cəlal Əlirza oğlu 1928 Ali Bitərəf 81 saylı Saatlı Majoritar – 12.11.1995
Əliyeva Minayə Əlisahib qızı 1943 Ali YAP-ın üzvü 82 saylı Sabirabad Majoritar – 12.11.1995
Qafarov İbrahim Musa oğlu 1936 Ali YAP-ın üzvü 83 saylı Sabirabad–Salyan Majoritar – 12.11.1995
Mehdiyev Ramiz Ənvər oğlu 1938 Ali YAP-ın üzvü 84 saylı Salyan Majoritar – 12.11.1995
Ələsgərova Solmaz Həbib qızı 1958 Ali YAP-ın üzvü 85 saylı Samux–Goranboy Majoritar –12.11.1995
Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı 1936 Ali Bitərəf 86 saylı Tərtər Majoritar –12.11.1995
Zeynalov Zakir Əlixan oğlu 1939 Ali Bitərəf 87 saylı Tovuz şəhər Majoritar –26.11.1995
(təkrar səsvermə)
Novruzov Samur Həsən oğlu 1938 Ali YAP-ın üzvü 88 saylı Tovuz kənd Majoritar –12.11.1995
Səfərov Səttar İsmayıl oğlu 1937 Ali Bitərəf 89 saylı Ucar-Göyçay Majoritar –26.11.1995
(təkrar səsvermə)
Məmmədov Məmməd Cümşüd oğlu 1937 Ali Bitərəf 90 saylı Füzuli Majoritar –12.11.1995
Əliyev Yaşar Tofiqi 1948 Ali YAP-ın üzvü 91 saylı Xanlar–Daşkəsən Majoritar –12.11.1995
Qurbanov Böyükağa Cabir oğlu 1964 Ali YAP-ın üzvü 92 saylı Xaçmaz Majoritar –12.11.1995
Əhmədov Cəbrayıl Rəşid oğlu 1952 Ali YAP-ın üzvü 93 saylı Xaçmaz–Dəvəçi Majoritar –12.11.1995
Piriyeva Səmayə Aslan qızı 1945 Ali YAP-ın üzvü 94 saylı Hacıqabul–Salyan Majoritar –12.11.1995
İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu 1958 Ali Bitərəf 95 saylı Laçın–Zəngilan–Qubadlı Majoritar –12.11.1995
Məmmədov Dünyamalı Böyükxan oğlu 1952 Ali Bitərəf 96 saylı Cəlilabad şəhər Majoritar –12.11.1995
Hümbətov Yusif Kərim oğlu 1950 Ali YAP-ın üzvü 97 saylı Cəlilabad kənd Majoritar –12.11.1995
Əyyubov Şirzad Şahbaz oğlu 1953 Ali Müsavat Partiyasının üzvü 98 saylı Şamaxı Majoritar –04.02.1996
(təkrar seçki)
Musayev Bağır Namaz oğlu 1958 Ali YAP-ın üzvü 99 saylı Şəmkir şəhər Majoritar –12.11.1995
Əsədov Mahir Əsgər oğlu 1952 Ali YAP-ın üzvü 100 saylı Şəmkir kənd Majoritar –12.11.1995


Qeyd: 
işğal altında olan 42 saylı Xankəndi seçki dairəsinin ərazisində dairə seçki komissiyası yaradılmayıb və seçki keçirilməyib.

II. ÇOXMANDATLI SEÇKİ DAİRƏLƏRİ ÜZRƏ

N Soyadı, adı, atasının adı Doğum ili Təhsili Partiya mənsubiyyəti Təmsil etdiyi siyasi partiya Hansı seçki sistemi əsasında və tarixdə seçilmişdir
1 Bünyadov Ziya Musa oğlu

Sonra Əli Əlirzayev əvəzləyib
1923 Ali   Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional- 12.11.1995
2 Ələsgərov Murtuz Nəcəf oğlu 1928 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional- 12.11.1995
3 Quliyev Fuad Xəlil oğlu

Sonra Ziyafət Əsgərov əvəzləyib
1941 Ali   Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional- 12.11.1995
4 Nağıyev Əli Teymur oğlu 1954 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
5 Zabelin Mixail Yuryeviç 1946 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
6 Manafova Asya Sərdar qızı 1941 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
7 İbrahimov Eldar Rza oğlu 1945 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
8 Qaralov Zahid İbrahim oğlu 1934 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
9 İnsanov Əli Binnət oğlu 1946 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
10 Dünyamalıyeva Zəminə Dünyamalı qızı 1957 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
11 Kərimov Kərim Hacıxan oğlu 1936 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
12 Əsgərov Şahlar Qaçay oğlu 1941 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
13 Qocayev Xeyrəddin Sayyəddin oğlu 1950 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
14 Hüseynov Məzdək Məmiş oğlu 1945 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
15 Əsgərov Ağabəy Məmməd oğlu 1956 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
16 İmamverdiyev Sudeif Bəşir oğlu 1938 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
17 İsmayılov Fikrət İsmayıl oğlu 1935 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
18 Əsədov Əli Hidayət oğlu 1956 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
19 Səfərov Eldar Sabir oğlu 1957 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -12.11.1995
20 Əlirzayev Əli Qənbərəli oğlu* 1945 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -24.05.1997
21 Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu* 1963 Ali YAP-ın üzvü Yeni Azərbaycan Partiyası Proporsional -28.10.1997
22 Məmmədov Etibar Səlidar oğlu 1955 Ali AMİP-in üzvü Azərbaycan Milli İstiqlal Partiyası Proporsional -12.11.1995
23 İmanov Nazim Müzəffər oğlu 1955 Ali AMİP-in üzvü Azərbaycan Milli İstiqlal Partiyası Proporsional -12.11.1995
24 Hüseynov Şadman Bəhlul oğlu 1945 Ali AMİP-in üzvü Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası Proporsional -12.11.1995
25 Kərimov Əli Əmirhüseyn oğlu 1965 Ali AXCP-nin üzvü Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası Proporsional -12.11.1995
26 Fəttayev Mirmahmud Mirəli oğlu 1956 Ali AXCP-nin üzvü Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası Proporsional -12.11.1995
27 Əiiyev Qulamhüseyn Surxay oğlu 1958 Ali AXCP-nin üzvü Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası Proporsional -12.11.1995

Həmçinin oxuyun

Sabiq nazirdən barəsindəki iddiaya reaksiya: “İndi seçki yoxdur ki, mənim də fikrim ya ola, ya da…”

Bu gün ölkə KİV-ləri sabiq nazirlərdən bəzilərinin Milli Məclisə növbəti seçkilərdə deputatlığa namizəd olacaqları barədə …