Cümə , Oktyabr 30 2020
Ana səhifə / Siyasət / ABŞ şirkəti “exit-poll” un nəticələrini açıqladı: SİYAHI

ABŞ şirkəti “exit-poll” un nəticələrini açıqladı: SİYAHI

Amerika Birləşmiş Ştatlarının “AJF Associates İnc.” şirkəti növbədənkənar parlament seçkilərində apardığı “exit-poll”un nəticələrini açıqlayıb.

Şirkətin vitse-prezidenti George Birubaum bildirib ki, “AJF Associates İnc.” Azərbaycanda 5-ci “exit-pool” keçirir.

“1053 məntəqədə exitpol keçirdik. 2106 nəfərdən çünasibə aldıq. 47 sahə üzrə nəzarətçisinə nnəticə təqdim edilib. Səhər 11, 14 və 17 də nəticələr təqdim olunub. Nəticələr dərhal New-Yorka ötürülüb:

“Proses zamanı 76 min müsahibə aparılıb. Təxminən hər dairədə 640-650 müsahibə aparılıb. Hər dairə üzrə xəta həddi 3,6 -3, 9 faiz götürülüb.
İlkin nəticələrə görə, seçkilərdə YAP 69 yer, müstəqil namizədlər 41 yer, Vahid Azərbaycan Partiyası 3 yer, Demokratik İslahatlar Partiyası 1, Böyük Qurtuıuş Partiyası 1, BXCP 1 yer, Azərbaycan Demokratik Partiyası 1 yer, VHP 3 yer qazanıb”.

Seçki dairəsi Namizəd  AJF&Associates İnc.(ABŞ) 
       
8 Binəqədi birinci Quliyev Azay  46,2 % 
9 Binəqədi ikinci Qafarov Kəmaləddin  62,7 % 
10 Binəqədi üçüncü Musayev Madər  58,1% 
11 Qaradağ seçki Hüseynov Aydın  57,4% 
12 Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Xasayeva Səbinə  50,9% 
13 Xəzər-Pirallahı Əliyev Rauf  46,9% 
14 Xəzər Məmmədov Soltan  52,6% 
15 Yasamal birinci Quliyev Ülvi  47,1% 
16 Yasamal ikinci Qədirli Erkin  40,8% 
17 Yasamal üçüncü Allahverdiyev Elnur  56,9% 
18 Nərimanov-Nizami Musabəyov Rasim  40,9% 
19 Nərimanov birinci Məmmədov Hikmət  45,7% 
20 Nərimanov ikinci Əliyev Adil  60,9% 
21 Nəsimi birinci İbrahimqızı Məlahət  61,1% 
22 Nəsimi ikinci Mollazadə Asim  47,1% 
23 Nəsimi-Səbail Səmədzadə Ziyad  49,0% 
24 Nizami birinci Nurullayeva Könül  42,3% 
25 Nizami ikinci Vəliyeva Sədaqət  62,1% 
26 Sabunçu birinci Fazil Mustafa  45,7% 
27 Sabunçu ikinci Salahzadə Əliabbas  57,1% 
28 Sabunçu üçüncü Quliyev Eldar  41,8% 
29 Səbail Nigar  42,5% 
30 Suraxanı birinci Fətəliyevə Sevinc  60,9% 
31 Suraxanı ikinci Əliyev Etibar  41,7% 
32 Suraxanı üçüncü Həsənova Afət  64,1% 
33 Xətai birinci Mirələmov Hüseynbala  57,1% 
34 Xətai ikinci Zabelin Mixail  47,3% 
35 Xətai üçüncü Abbasov Rauf Arif  41,8% 
36 Xətai dördüncü Həsənquliyev Qüdrət  42,9% 
37 Nizami birinci (Gəncə) Kərimzadə Pərvin  44,0% 
38 Nizami ikinci (Gəncə Həmzəyev Naqif  45,2% 
39 Kəpəz bicini (Gəncə) Cəfərov Müşfiq  46,4% 
40 Kəpəz ikinci (Gəncə) Quliyev Musa  41,3% 
41 Sumqayıt birinci Hüseynova Hicran  52,1% 
42 Sumqayıt ikinci Mirkişili Tahir  54,0% 
43 Sumqayıt üçüncü Hacıyev Emin  53,8% 
44 Sumqayıt-Xızı Məmədli Müşfiq  54,1% 
45 Abşeron Əsədov Oqtay  63,8% 
46 Şirvan İltizam Yusifov  49,8% 
47 Mingəçevir Mirzəzadə Aydın  51,1% 
48 Yevlax Məmmədli İlham  52,0% 
49 Yevlax-Mingəçevir Hüseynli Əli  57,5% 
50 Abşeron-Qobustan Şahin Seyidzadə  43,1% 
51 Qusar Badamov Azər  52,7% 
52 Quba Əhmədov Vahid  41,5% 
53 Quba-Qusar Rafailov Anatoliy  43,0% 
54 Şaban-Siyəzən Qurbanov Sadiq Haqverdi  50,5% 
55 Xaçmaz şəhər Səlimov Eldəniz Adil  57,9% 
56 Xaçmaz kənd Mikayılova Sevil Əlirazi  44,4% 
57 Kürdəmir Ağazadə Əminə  50,8% 
58 Hacıqabul-Kürdəmir Hüseynov Rəfael  52,2% 
59 Salyan Əhmədova Jalə  59,2% 
60 Salyan-Neftçala Ağamalı Fəzail  49,3% 
61 Neftçala Rüstəmxanlı Sabir  40,8% 
62 Saatlı Ələkbərov Əziz  43,1% 
63 Sabirabad birinci Cəfərov Kamal  50,9% 
64 Sabirabad ikinci Məmmədov Ramin  54.0% 
65 Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Əmiraslanov Əhliman  64,5% 
66 Biləsuvar Məhərəmov Bəhruz  52,0% 
67 Cəlilabad şəhər Malik Həsənov  62,2% 
68 Cəlilabad kənd Nəsirov Elman  52,2% 
69 Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar İbrahimli Fəzail  50,2% 
70 Masallı şəhər Məmmədov Məşhur  64.0% 
71 Masallı kənd İsgəndərov Anar  61,2% 
72 Yardımlı-Masallı Qasımlı Musa  51,2% 
73 Lənkəran şəhər Quliyev Rüfət  54,1% 
74 Lənkəran kənd Rəcəbli Hadı  53,5% 
75 Lənkəran-Masallı Paşazadə Cavanşir  58,6% 
76 Lənkəran-Astara Əsgərov Ziyafət  61,2% 
77 Astara Mahmudov Rəşad  61,2% 
78 Lerik Məmmədov İqbal  42,0% 
79 İmişli Nurullayev Razi  48,3% 
80 İmişli-Beyləqan Qənizadə Çingiz  50,6% 
81 Beyləqan İsmayılov Şahin  63,3% 
82 Ağcabədi Rzayev Tahir  60,5% 
83 Ağcabədi –Füzuli Abbasov Aqil  60,0% 
84 Füzuli Bayramov Vüqar  56,7% 
85 Şamaxı Tamam Cəfərova  49,8% 
86 İsmayıllı Novruzəli Aslanov  52,8% 
87 Ağsu-İsmayıllı Kərimli Tahir  50,8% 
88 Göyçay Hacıyev Sabir  54,1% 
89 Göyçay-Ağdaş Əfəndiyev Məzahir  49,8% 
90 Ağdaş Osmanov Cavid  60,9% 
91 Ucar Həsənov Ramil  51,9% 
92 Zərdab-Ucar Əliyeva Jalə  52,9% 
93 Bərdə şəhər Yıldırım Fatma  59,9% 
94 Bərdə kənd Oruc Zahid  60,4% 
95 Tərtər Alıyev Sahib  41,2% 
96 Goranboy-Naftalan Məmmədov Anar  59,8% 
97 Goranboy-Ağdam-Tərtər Vəliyev Ağalar  66,3% 
98 Şəmkir şəhər Sahibə Qafarova  62,2% 
99 Şəmkir kənd Həsənov Nurlan  62,7% 
100 Şəmkir-Daşkəsən Bayramov Kamran  63,8% 
101 Göygöl-Daşkəsən Mirbəşir Elşad  43,1% 
102 Samux-Şəmkir Səfərov Nizami  63,3% 
103 Gədəbəy Hüseynova Sevinc  61,1% 
104 Gədəbəy-Tovuz Nağıyev Arzu  50,2% 
105 Tovuz Paşayeva Qənirə  57,3% 
106 Tovuz-Qazax-Ağstafa Ağayevə Ülviyyə  51,1% 
107 Qazax Seyidov Səməd  64,1% 
108 Ağstafa Cəfərov Nizami  63,1% 
109 Balakən Məhəmməliyev Nəsib  60,5% 
110 Zaqatala Musayev Elşən  49,5% 
111 Zaqatala-Balakən Əliyeva Kamilə  50,7% 
112 Qax Kərimli Azər  51,7% 
113 Şəki şəhər İsgəndərov Vüqar  54,9% 
114 Şəki kənd birinci Əli Mənsimli  51,2% 
115 Şəki kənd ikinci Feyziyev Cavanşir  65,0 
116 Qəbələ Heydərov Fəttah  70,6% 
117 Oğuz-Qəbələ Agiyə Naxçıvanlı  68,0% 
118 Ağdam şəhər Əliyev Bəxtiyar  62,2% 
119 Ağdam kənd Sadlqov Bəxtiyar  60,6% 
120 Cəbrayıl-Qubadlı Məmmədov Ceyhun  54,2% 
121 Laçın Abbaszadə Mahir  58,2% 
122 Xankəndi Gəncəliyev Tural  57,1% 
123 Kəlbəcər Aqil Məmmədov  61,1% 
124 Şuşa-Ağdam-Xocalı –Xocavənd Elman Məmmədov  55,0% 
125 Zəngilan-Qubadlı İsmayılov İmamverdi  53,4% 

Həmçinin oxuyun

Novella Cəfəroğlu: “İki adam tutulanda az qalırdı, başımıza bomba yağdırsınlar, indi isə…”

Dünyanın neoimperialist siyasət yürüdən güclərinin beynəlxalq hüququ istəyəndə ayaqları altına aldığını, özlərinə lazım gələndə başlarına …