Ana səhifə / Cəmiyyət / Bu il 700 bal toplayan 29 rekordçu – SİYAHI

Bu il 700 bal toplayan 29 rekordçu – SİYAHI

Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən 2018/2019-cu tədris ili üzrə ali təhsil müəssisələrinə keçirilən qəbul imtahanlarında 29 nəfər 700 bal toplayıb.

DİM tərəfindən keçirilən yaz imtahanında 10 nəfər, yay imtahanında isə 19 nəfər maksimum nəticə göstərib.

I və IV ixtisas qrupları üzrə 700 bal toplayan abituriyentlər (yaz imtahanı)

1. İsmayıllı şəhər, 6 saylı tam orta məktəb- Vasif Əsədov (I qrup)
2. Sumqayıt şəhər, Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya – Əsra Bayramova (I qrup)
3. Bakı şəhər, Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey – Rəna Əliyeva (IV qrup)

II və III ixtisas qrupları üzrə 700 bal toplayan abituriyentlər (yaz imtahanı)

4. Xaçmaz rayou, 8 saylı şəhər orta məktəbi-Akademik Z.Əliyeva adına- Jalə Rəcəbova (II qrup)
5. Sumqayıt şəhəri, Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya – Cahan Haşımzadə (II qrup)
6. Bakı şəhər, 45 saylı tam orta məktəb – Elvin Kərimli (III qrup)
7. Bakı şəhəri, 89 saylı tam orta məktəb – Şahxanım Həsənova (III qrup)
8. Bakı Türk liseyi – Xəyyam Sultanlı (III qrup)
9. Bakı şəhər, Texniki Humanitar lisey – Zeynəb Quluzadə (III qrup)
10. Bakı şəhər, 214 saylı orta məktəb- Leyli Əhmədova (III qrup)

I-IV ixtisas qrupları üzrə 700 bal toplayan abituriyentlər (yay imtahanı)

1. Bakı şəhər 297 saylı tam orta məktəb – Anar Abıyev (I qrup)
2. Bakı şəhər, 109 saylı tam orta məktəb – Azər Zeynallı (I qrup)
3. Bakı şəhər, 58 saylı tam orta məktəb- Sona Mehdizadə (I qrup)
4. Göyçay rayon, Ləkçılpaq kənd 1 saylı orta məktəb- Şəkər Qədirli – (I qrup)
5. Goranboy rayon, Səfikürd kənd orta məktəbi – Kənan Məmmədli (I qrup)
6. Abşeron rayon, Xırdalan şəhər 9 saylı tam orta məktəb – Elgün Zamanlı (I qrup)
7. Bakı Türk Liseyi (Türkiyə Dəyanət Vəqfi) – Tapdıq Məhərrəmli (I qrup)
8. “Elitar” gimnaziya – İlqar Məmmədov (I qrup)
9. Abşeron rayon, Ceyranbatan qəsəbə 1 saylı orta məktəb – Rüstəm Qarayev (I qrup)
10. Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey – Xəyal Fərzəliyev (I qrup)
11. Bakı şəhər 169 saylı orta məktəb – Aslan Aşırov (I qrup)
12. Bakı şəhər 29 saylı orta məktəb – Nərmin Balakişiyeva (IV qrup)
13. Bakı şəhər, 192 saylı orta məktəb – Anar Kərimxanov (IV qrup)
14. Bakı şəhər, 6 saylı orta məktəb Nərmin Əhədova (IV qrup)
15. Lənkəran rayonu, 4 saylı Humanitar Təmayüllü Məktəb-lisey – Fəyyaz Aslanlı (IV qrup)

II və III ixtisas qrupları üzrə 700 bal toplayan abituriyentlər (yay imtahanı)

16. Lənkəran rayonu, Balıqçılar rayon orta məktəb – Rəmzi Abıyev (II qrup)
17. Gəncə şəhər, 27 saylı riyaziyyat-informatika təmayüllü lisey – Selcan Məmmədli (III qrup)
18. Ağcabədi rayon, Qaravəlli kənd orta məktəbi – Əzim Əzizli (III qrup)
19. Şəki rayon, Şəhər fizika-riyaziyyat və humanitar təmayüllü lisey – Nərmin İsmayılova (III qrup)

Həmçinin oxuyun

35422 abituriyent II və III qruplara qəbul imtahanı verəcək

Bu gün 2019/2020-ci tədris ili üçün Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinə qəbul olmaq istəyən abituriyentlər üçün II …