Çərşənbə axşamı , Oktyabr 27 2020
Ana səhifə / Aktual / Kim kimi əvəzlədi, kimlər əvəzlənmədi? – MÜQAYİSƏLİ SİYAHI

Kim kimi əvəzlədi, kimlər əvəzlənmədi? – MÜQAYİSƏLİ SİYAHI

Xəbər verdiyimiz kimi, MSK artıq ötən gün keçirilən parlament seçkiləri ilə bağlı yekun siyahını açıqlayıb. 

Qafqazinfo V və VI çağırış üzrə nəticələri müqayisəli formada təqdim edir:

1 saylı Şərur-Sədərək: Vasif Talıbov (YAP) – Vasif Talıbov (YAP)

2 saylı Şərur: İsa Həbibbəyli (YAP) – İsa Həbibbəyli (YAP)

3 saylı Babək–Kəngərli-Naxçıvan: Səttar Möhbalıyev (partiyasız) – Səttar Möhbalıyev (partiyasız)

4 saylı Naxçıvan şəhər: Eldar İbrahimov (YAP) – Eldar İbrahimov (YAP)

5 saylı Şahbuz-Babək: Siyavuş Novruzov (YAP) – Siyavuş Novruzov(YAP)

6 saylı Culfa–Babək: Ülviyyə Həmzəyeva (YAP) – Ülviyyə Həmzəyeva (YAP)

7 saylı Ordubad-Culfa: Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP) – Quliyev Cəbi (YAP) 

8 saylı Binəqədi: Azay Quliyev (partiyasız) – Azay Quliyev (partiyasız)

9 saylı Binəqədi: Kəmaləddin Qafarov (YAP) – Kəmaləddin Qafarov (YAP)

10 saylı Binəqədi: Madər Musayev (partiyasız) – Madər Musayev (partiyasız)

11 saylı Qaradağ: Aydın Hüseynov (YAP) – Aydın Hüseynov (YAP)

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal: Mixail Zabelin (YAP) – Səbinə Xasıyeva (YAP)

13 saylı Xəzər-Pirallahı: Rauf Əliyev (YAP) – Rauf Əliyev (YAP)

14 saylı Xəzər: Mehriban Əliyeva (YAP) – Soltan Məmmədov ( bitərəf)

15 saylı Yasamal: Ülvi Quliyev (partiyasız) – Ülvi Quliyev (partiyasız)

16 saylı Yasamal: Aytən Mustafayeva (partiyasız) – Erkin Qədirli (bitərəf)

17 saylı Yasamal: Elşad Həsənov (partiyasız) – Elnur Allahverdiyev (YAP)

18 saylı Nərimanov-Nizami: Rasim Musabəyov (partiyasız) – Rasim Musabəyov (partiyasız)

19 saylı Nərimanov: Hikmət Məmmədov (YAP) – Hikmət Məmmədov (YAP)

20 saylı Nərimanov: Adil Əliyev (partiyasız) – Adil Əliyev (partiyasız)

21 saylı Nəsimi: Məlahət İbrahimqızı (YAP) – Məlahət İbrahimqızı (YAP)

22 saylı Nəsimi: Asim Mollazadə (ADİSP) – Asim Mollazadə (ADİSP)

23 saylı Nəsimi-Səbail: Ziyad Səmədzadə (partiyasız) – Ziyad Səmədzadə (partiyasız)

24 saylı Nizami: Rövnəq Abdullayev (YAP) – Könül Nurullayeva (bitərəf)

25 saylı Nizami: Sədaqət Vəliyeva (YAP) – Sədaqət Vəliyeva (YAP)

26 saylı Sabunçu: Fazil Mustafa (BQP) – Fazil Mustafa (BQP)

27 saylı Sabunçu: Dilarə Cəbrayılova (YAP) – Əliabbas Salahzadə (YAP)

28 saylı Sabunçu: Eldar Quliyev (partiyasız) – Eldar Quliyev (partiyasız)

29 saylı Səbail: Şəmsəddin Hacıyev (YAP) – Nigar Arpadarai  (bitərəf)

30 saylı Suraxanı: Sevinc Fətəliyeva (YAP) – Sevinc Fətəliyeva (YAP)

31 saylı Suraxanı: Fərəc Quliyev (MDHP) – Etibar Əliyev (bitərəf)

32 saylı Suraxanı: Ağacan Abıyev (YAP) – Afət Həsənova (YAP)

33 saylı Xətai: Hüseynbala Mirələmov (YAP) – Hüseynbala Mirələmov (YAP)

34 saylı Xətai: Fuad Muradov (partiyasız) – Mixail Zabelin (YAP)

35 saylı Xətai: Araz Əlizadə (ASDP) – Rauf Abbasov (Bitərəf)

36 saylı Xətai: Səməd Seyidov (YAP) – Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP)

37 saylı Nizami (Gəncə): Pərvin Kərimzadə (YAP) – Pərvin Kərimzadə (YAP)

38 saylı Nizami (Gəncə): Naqif Həmzəyev (YAP) – Naqif Həmzəyev (YAP)

39 saylı Kəpəz: Xanlar Fətiyev (YAP) – Müşfiq Cəfərov (YAP)

40 saylı Kəpəz: Musa Quliyev(YAP) – Musa Quliyev (YAP)

41 saylı Sumqayıt: Mirzəcan Xəlilov (YAP) – Hicran Hüseynova (YAP)

42 saylı Sumqayıt: Tahir Mirkişili (YAP) – Tahir Mirkişili (YAP)

43 saylı Sumqayıt: Muxtar Babayev (YAP) – Emin Hacıyev (YAP)

44 saylı Sumqayıt-Xızı: Hacı Salayev (partiyasız) – Müşfiq Məmmədli (YAP)

45 saylı Abşeron: Oqtay Əsədov (YAP) – Oqtay Əsədov (YAP)

46 saylı Şirvan: Rafael Cəbrayılov (partiyasız) – İltizam Yusifov (bitərəf)

47 saylı Mingəçevir: Aydın Mirzəzadə (YAP) – Aydın Mirzəzadə (YAP)

48 saylı Yevlax: İlham Məmmədov (YAP) – İlham Məmmədov (YAP)

49 saylı Yevlax-Mingəçevir: Əli Hüseynli (YAP) – Əli Hüseynli (YAP)

50 saylı Abşeron-Qobustan: Zeynəb Xanlarova (partiyasız) – Şahin Seyidzadə (bitərəf)

51 saylı Qusar: Azər Badamov (YAP) – Azər Badamov (YAP)

52 saylı Quba: Vahid Əhmədov (partiyasız) – Vahid Əhmədov (partiyasız)

53 saylı Quba-Qusar: Yevda Abramov (YAP) – Anatoliy Rafailov (bitərəf)

54 saylı Şabran-Siyəzən: Tahir Süleymanov (YAP) – Sadiq Qurbanov (YAP)

55 saylı Xaçmaz şəhər: Eldəniz Səlimov (YAP) – Eldəniz Səlimov (YAP)

56 saylı Xaçmaz kənd: İlham Əliyev (YAP) – Sevil Mikayılova (bitərəf)

57 saylı Kürdəmir: Müslüm Məmmədov (partiyasız) – Əminə Ağazadə (bitərəf)

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir: Rafael Hüseynov (VHP) – Rafael Hüseynov (VHP)

59 saylı Salyan: Əliağa Hüseynov (partiyasız) – Jalə Əhmədova (bitərəf)

60 saylı Salyan-Neftçala: Fəzail Ağamalı (AVP) – Fəzail Ağamalı (AVP)

61 saylı Neftçala: Arif Rəhimzadə (YAP) – Sabir Rüstəmxanlı (VHP)

62 saylı Saatlı: Əflatun Amaşov (partiyasız) – Əziz Ələkbərov (YAP)

63 saylı Sabirabad: Elçin Quliyev (YAP) – Kamal Cəfərov (YAP)

64 saylı Sabirabad: Rüstəm Xəlilov (YAP) – Ramin Məmmədov (YAP)

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir: Əhliman Əmiraslanov (YAP) – Əhliman Əmiraslanov (YAP)

66 saylı Biləsuvar: Xanhüseyn Kazımlı (ASRP) – Bəhruz Məhərrəmov (bitərəf)

67 saylı Cəlilabad şəhər: Malik Həsənov (YAP) – Malik Həsənov (YAP)

68 saylı Cəlilabad kənd: Mirkazım Kazımov (YAP) – Elman Nəsirov (YAP) 

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar: Fəzail İbrahimli (VHP) – Fəzail İbrahimli (VHP)

70 saylı Masallı şəhər: Nəriman Əliyev (YAP) – Məşhur Məmmədov (YAP)

71 saylı Masallı kənd: Elmira Axundova (partiyasız) – Anar İsgəndərov (YAP)

72 saylı Yardımlı-Masallı: Musa Qasımlı (partiyasız) – Musa Qasımlı (partiyasız)

73 saylı Lənkəran şəhər: Rüfət Quliyev (partiyasız) – Rüfət Quliyev (partiyasız)

74 saylı Lənkəran kənd: Hadı Rəcəbli (YAP) – Hadı Rəcəbli (YAP)

75 saylı Lənkəran-Masallı: Cavanşir Paşazadə (YAP) – Cavanşir Paşazadə (YAP)

76 saylı Lənkəran-Astara: Ziyafət Əsgərov (YAP) – Ziyafət Əsgərov (YAP)

77 saylı Astara: Rəşad Mahmudov (YAP) – Rəşad Mahmudov (YAP)

78 saylı Lerik: İqbal Məmmədov (YAP) – İqbal Məmmədov (YAP)

79 saylı İmişli: Əsabil Qasımov (YAP) – Murad Fərzəliyev  (bitərəf)

80 saylı İmişli-Beyləqan: Çingiz Qənizadə (partiyasız) – Çingiz Qənizadə (partiyasız)

81 saylı Beyləqan: Şahin İsmayılov (YAP) – Şahin İsmayılov (YAP)

82 saylı Ağcabədi: Tahir Rzayev (YAP) – Tahir Rzayev (YAP)

83 saylı Ağcabədi-Füzuli: Aqil Abbasov (partiyasız) – Aqil Abbasov (partiyasız)

84 saylı Füzuli: Bahar Muradova (YAP) – Vüqar Bayramov (bitərəf)

85 saylı Şamaxı: Elxan Süleymanov (partiyasız) – Tamam Cəfərova (bitərəf)

86 saylı İsmayıllı: Novruzəli Aslanov (partiyasız) – Novruzəli Aslanov (partiyasız)

87 saylı Ağsu-İsmayıllı: Tahir Kərimli (Vəhdət Partiyası) – Tahir Kərimli (Vəhdət Partiyası)

88 saylı Göyçay seçki dairəsi: Sabir Hacıyev (VBP) – Sabir Hacıyev (VBP)

89 saylı Göyçay-Ağdaş: Elman Nəsirov (YAP) – Məzahir Əfəndiyev (bitərəf)

90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi: Cavid Osmanov ( YAP) 

91 saylı Ucar: Vüsal Hüseynov (YAP) – Ramil Həsən (YAP) 

92 saylı Zərdab-Ucar: Jalə Əliyeva (partiyasız) – Jalə Əliyeva (bitərəf)

93 saylı Bərdə şəhər: Gövhər Baxşəliyeva (partiyasız) – Fatma Yıldırım (YAP)

94 saylı Bərdə kənd: Zahid Oruc (partiyasız) – Zahid Oruc (partiyasız)

95 saylı Tərtər: Sahib Alıyev (partiyasız) – Sahib Alıyev (partiyasız)

96 saylı Goranboy-Naftalan: Mahir Aslanov (partiyasız) – Anar Məmmədov (YAP)

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər: Ağalar Vəliyev (YAP) – Ağalar Vəliyev (YAP)

98 saylı Şəmkir şəhər: Sahibə Qafarova (YAP) – Sahibə Qafarova (YAP)

99 saylı Şəmkir kənd: Sona Əliyeva (YAP) – Nurlan Həsənov ( YAP)

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən: Kamran Bayramov (YAP) – Kamran Bayramov (YAP)

101 saylı Göygöl-Daşkəsən: Rövşən Rzayev (partiyasız) – Elşad Mirbəşiroğlu (YAP)

102 saylı Samux-Şəmkir: Valeh Ələsgərov (partiyasız) – Nizami Səfərov (YAP)

103 saylı Gədəbəy: Sevinc Hüseynova (YAP) – Sevinc Hüseynova (YAP)

104 saylı Gədəbəy-Tovuz: Rafiq Məmmədhəsənov (YAP) – Arzu Nağıyev (bitərəf)

105 saylı Tovuz: Qənirə Paşayeva (partiyasız) – Qənirə Paşayeva (partiyasız)

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa: Ülviyyə Ağayeva (partiyasız) – Ülviyyə Ağayeva (bitərəf)

107 saylı Qazax: Kamran Nəbizadə (partiyasız) – Seyidov Səməd (YAP)

108 saylı Ağstafa: Nizami Cəfərov (YAP) – Nizami Cəfərov (YAP)

109 saylı Balakən: Nəsib Məhəməliyev (YAP) – Nəsib Məhəməliyev (YAP)

110 saylı Zaqatala: Elşən Musayev (ADMP) – Elşən Musayev (ADMP)

111 saylı Zaqatala-Balakən: Kamilə Əliyeva (YAP) – Kamilə Əliyeva (YAP)

112 saylı Qax seçki dairəsi: Azər Kərimli (partiyasız) – Azər Kərimli (partiyasız)

113 saylı Şəki şəhər: Yaqub Mahmudov (YAP) – Vüqar İsgəndərov (bitərəf)

114 saylı Şəki kənd birinci: Əli Məsimli (partiyasız) – Əli Məsimli (partiyasız)

115 saylı Şəki kənd ikinci: Cavanşir Feyziyev (partiyasız) – Cavanşir Feyziyev (partiyasız)

116 saylı Qəbələ: Fəttah Heydərov (partiyasız) – Fəttah Heydərov (partiyasız)

117 saylı Oğuz-Qəbələ: Aqiyə Naxçıvanlı (YAP) – Aqiyə Naxçıvanlı (YAP)

118 saylı Ağdam şəhər: Bəxtiyar Əliyev (partiyasız) – Bəxtiyar Əliyev (partiyasız)

119 saylı Ağdam kənd: Bəxtiyar Sadıqov (YAP) – Bəxtiyar Sadıqov (YAP)

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı: Astan Şahverdiyev (YAP) – Ceyhun Məmmədov (YAP)

121 saylı Laçın: Mahir Abbaszadə (YAP) – Mahir Abbaszadə (YAP)

122 saylı Xankəndi: Flora Qasımova (partiyasız) – Tural Gəncəliyev (bitərəf)

123 saylı Kəlbəcər: Cavid Qurbanov (YAP) – Aqil Məmmədov (YAP)

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd: Elman Məmmədov (YAP) – Elman Məmmədov (YAP)

125 saylı Zəngilan-Qubadlı: İmamverdi İsmayılov (YAP) – İmamverdi İsmayılov (YAP) 

Həmçinin oxuyun

Bərdəyə raketin düşdüyü yerdən – Fotolar

Xəbər verdiyimiz kimi, Ermənistanın silahlı qüvvələri elan edilmiş humanitar atəşkəs rejiminin tələblərini kobud şəkildə pozmaqla …