Çərşənbə , Oktyabr 21 2020
Ana səhifə / Aktual / II çağırış Milli Məclisin deputatları kimlər olub? – SİYAHI

II çağırış Milli Məclisin deputatları kimlər olub? – SİYAHI

Azərbaycan Respublikasında qanunvericilik hakimiyyətini həyata keçirən Milli Məclisə növbəti seçkilər gələn il – 2020-də keçiriləcək. Modern.az-ın məlumatına görə, bunu son günlər Milli Məclisin vaxtından əvvəl buraxılacağı barədə yayılan söz-söhbətə cavab olaraq həm hakimiyyət nümayəndələri, həm də parlament rəsmiləri bildiriblər. 

Milli Məclisin ənənəvi olaraq iyunda keçirdiyi növbədənkənar sessiyanı bu il ilk dəfə iyul ayında da davam etdirməsinə gəlincə, qanunverici orqan rəsmi olaraq bununla bağlı belə açıqlama verib: 

“Milli Məclisin iyundakı növbədənkənar sessiyasında artıq üç iclas keçirilib. Həmin məsələləri tamamlamaq üçün iyul ayındaki iclaslarda qanun layihələri ikinci və üçüncü oxunuşdan keçirilməlidir. Növbədənkənar sessiyanın növbəti iclaslarının iyulun 9-da və 12-də keçirilməsi nəzərdə tutulur…
Milli Məclisin iyul ayının 15-dək keçiriləcək iclaslarında qeyri-adi bir şey axtarmağın heç bir əsası yoxdur”.


Cəmiyyətdə Milli Məclislə bağlı müzakirələri və marağı nəzərə alaraq, yaxın tarixdə – müstəqillik dönəmində parlamentin üzvləri olmuş deputatların siyahısını diqqətinizə çatdırırıq.

Dünən Birinci çağırış Milli Məclisin deputatlarının SİYAHISINI dərc etmişdik.

Bu gün İkinci çağırış Milli Məclisin üzvləri kimlər olub, onu xatırladacağıq.

İkinci çağırış Milli Məclisə seçkilər 2000-ci ildə keçirilib. Birinci çağırışda olduğu kimi, İkinci çağırışın seçkiləri də həm majoritar (birmandatlı), həm də proporsional (çoxmandatlı) qaydada təşkil olunub. Milli Məclisinin hər çağırışının səlahiyyət müddəti 5 il olduğundan, 2000-ci ildə seçilən deputatlar 2005-ci ilin noyabrınadək parlamentin üzvü olublar.

2000-2005-ci illərdə fəaliyyət göstərmiş 125 nəfərdən ibarət İkinci çağırış Milli Məclisə dörd deputat rəhbərlik edib: Sədr Murtuz Ələsgərov, sədrin birinci müavini Arif Rəhimzadə və müavinlər Ziyafət Əsgərov, Gövhər Baxşəliyeva.


Qeyd edək ki, İkinci çağırış Milli Məclisinə çoxmandatlı seçki dairəsindən Yeni Azərbaycan Partiyasının əsas namizədlər siyahısı üzrə deputat seçilmiş İlham Əliyevin Baş nazir təyin edilməsi ilə əlaqaədar Mərkəzi Seçki Komissiyasının 27.10.2003-cü il tarixli 42/349 saylı Qərarı ilə səlahiyyətlərinə xitam verilib.

Bundan başqa, Milli Məclisə 5 noyabr 2000-ci il seçkilərində YAP-ın təqdim etdiyi vahid namizədlər siyahısından çıxmış deputatın yerinə həmin siyahıda adı növbəti gələn Asif İmaməliyev Mərkəzi Seçki Komissiyasının 27 oktyabr 2003-cü il tarixli 42/350 saylı Qərarı ilə Milli Məclisin deputatı kimi təsdiq edilib və ona deputat mandatı verilib


II çağırış parlametin üzvlərinin tam siyahısını təqdim edirik:


I. BIRMANDATLI SEÇKİ DAİRƏLƏRİ ÜZRƏ

Soyadı, adı, atasının adıDoğum iliTəhsiliPartiya mənsubiyyətiSeçildiyi seçki dairəsinin nömrəsi və adıHansı seçki sistemi əsasında və tarixdə seçilmişdir
Talıbov Vasif Yusif oğlu1960AliYAP-ın üzvü1 saylı Şərur – SədərəkMajoritar – 05.11.2000
Xudiyev Nizami Mənaf oğlu1949AliYAP-ın üzvü2 saylı Şərur – BabəkMajoritar – 05.11.2000
Axundzadə Anar Seyran oğlu1972AliYAP-ın üzvü3 saylı NaxçıvanMajoritar – 05.11.2000
Əlirzayev Əli Qəmbərəlı oğlu1945AliYAP-ın üzvü4 saylı Babək – ŞahbuzMajoritar – 05.11.2000
Rəhimzadə Vüqar Gəncəli oğlu1967AliYAP-ın üzvü5 saylı Culfa – OrdubadMajoritar – 05.11.2000
Məmmədova Gülçöhrə Nüseyn qızı1953AliYAP-ın üzvü6 saylı Yasamal birinciMajoritar – 05.11.2000
Nuriyev Əliməmməd Mali oğlu1964AliAXCP-nin üzvü7 saylı Yasamal ikinciMajoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)
Əhmədova Gülər Mikayıl qızı1965AliYAP-ın üzvü8 saylı Yasamal – NəsimiMajoritar – 05.11.2000
Səfərli Mais İsmayıl oğlu1958AliAYP-nin üzvü9 saylı Xətai birinciMajoritar – 07.01.2001 
(təkrar seçki)
Ağazadə İqbal Feyruz oğlu1968AliBitərəf10 saylı Xətai ikinciMajoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)
Seyidov Səməd İsmayıl oğlu1964AliYAP-ın üzvü11 saylı Xətai üçüncüMajoritar – 05.11.2000
Qurbanov Şamil Dünyamalı oğlu1930AliBitərəf12 saylı NizamiMajoritar – 05.11.2000
Təbrizli Sirus Xudadat oğlu1942AliYAP-ın üzvü13 saylı Nizami – XətaiMajoritar – 05.11.2000
İbrahimov Nazim Hüseyn oğlu1963AliBitərəf14 saylı QaradağMajoritar – 05.11.2000
Musayev Alqış Həsən oğlu1969AliYAP-ın üzvü Majoritar – 05.03.2003
(əlavə seçki)
Yaqubov Zəlimxan Usub oğlu1950AliBitərəf15 saylı SabunçuMajoritar – 05.11.2000
Xəlilov Səlahəddin Sədrəddin oğlu1952AliYAP-ın üzvü16 saylı Sabunçu – SuraxanıMajoritar – 05.11.2000
Məmmədova Əsmətxanım Bəyəhməd qızı1941AliBitərəf17 saylı Sabunçu – ƏzizbəyovMajoritar – 05.11.2000
Əliyev Şaitdin Sərdar oğlu1947AliYAP-ın üzvü18 saylı ƏzizbəyovMajoritar – 05.11.2000
Məmmədxanov Anar Cəmali oğlu1970AliBitərəf19 saylı Suraxanı birinciMajoritar – 05.11.2000
İbrahimbəyov Maqsud Məmmədibrahim oğlu1935AliBitərəf20 saylı Suraxanı ikinciMajoritar – 05.11.2000
Əsədov Oktay Sabir oğlu1955AliYAP-ın üzvü21 saylı Binəqədi birinciMajoritar – 05.11.2000
Mirzəyev Həsən İbrahim oğlu1927AliYAP-ın üzvü22 saylı Binəqədi ikinciMajoritar – 05.11.2000
Musayev Madər Ələsgər oğlu1947AliBitərəf23 saylı Binəqədi –QaradağMajoritar – 05.11.2000
Novruzov Samur Həsən oğlu1938AliYAP-ın üzvü24 saylı Nərimanov birinciMajoritar – 05.11.2000
Abdullayev Vaqif İdris oğlu1955AliYAP-ın üzvü Majoritar – 12.04.2002
(əlavə seçki)
Allahverdiyev Rafael Xanəli oğlu1945AliYAP-ın üzvü25 saylı Nərimanov ikinciMajoritar – 05.11.2000
Şahtaxtinskaya Nairə Əliabbas qızı1951AliBitərəf26 saylı Nəsimi birinciMajoritar – 05.11.2000
Timoşenko Vladimir Vasilyeviç1942AliBitərəf27 saylı Nəsimi ikinciMajoritar – 05.11.2000
Abbasov Əli Məhəmməd oğlu1953AliYAP-ın üzvü28 saylı SəbailMajoritar – 05.11.2000
Fəttayev Mirmahmud Mirəli oğlu1956AliAXCP-nin üzvü29 saylı Əli Bayramlı–SalyanMajoritar – 05.11.2000
Mirzəyev Mikayıl Şahvələd oğlu1947AliBitərəf Majoritar – 12.04.2002
(əlavə seçki)
Ağamalıyev Fəzail Rəhim oğlu1947AliAVP-nin üzvü30 saylı Yevlax şəhəriMajoritar – 05.11.2000
Əbdüləzimov Nağı Kərim oğlu1936AliYAP-ın üzvü31 saylı Kəpəz (Gəncə)Majoritar – 05.11.2000
Əhmədov Nizami Məmməd oğlu1951AliYAP-ın üzvü Majoritar – 12.04.2002
(əlavə seçki)
Pənahova Amalya Əliş qızı1945AliYAP-ın üzvü32 saylı Nizami (Gəncə)Majoritar – 05.11.2000
Hacıyev Asəf Hacı oğlu1951AliBitərəf33 saylı Kəpəz–Nizami (Gəncə)Majoritar – 05.11.2000
Qəndilov Bəhruz Seyfəddin oğlu1958AliBitərəf34 saylı Tərtər −Yevlax –Ağdaş – GöyçayMajoritar – 05.11.2000
Şərifov Ağakərim Şirəli oğlu1949AliYAP-ın üzvü35 saylı Lənkəran şəhərMajoritar – 05.11.2000
Rəcəbli Hadi Musa oğlu1947AliYAP-ın üzvü36 saylı Lənkəran kəndMajoritar – 05.11.2000
Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu1957AliYAP-ın üzvü37 saylı MingəçevirMajoritar – 05.11.2000
Sadıqov Fikrət Məmməd oğlu1940AliYAP-ın üzvü38 saylı Sumqayıt birinciMajoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)
Alovlu Xıdır Binnət oğlu1939AliYAP-ın üzvü39 saylı Sumqayıt ikinciMajoritar – 05.11.2000
Hüseynli Tofiq Gülmalı oğlu1952AliYAP-ın üzvü40 saylı Sumqayıt üçüncüMajoritar – 05.11.2000
Məmmədov Elman Camal oğlu1950AliYAP-ın üzvü41 saylı Şuşa – Xocalı –Xocavənd – TərtərMajoritar – 05.11.2000
Vahabzadə Bəxtiyar Mahmud oğlu1925AliBitərəf43 saylı Şəki şəhərMajoritar – 05.11.2000
Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu1939AliYAP-ın üzvü44 saylı Şəki kənd – QaxMajoritar – 05.11.2000
Əsgərov Şahlar Qaçay oğlu1941AliYAP-ın üzvü45 saylı Tərtər–KəlbəcərMajoritar – 05.11.2000
Mehbalıyev Səttar Suliddin oğlu1955AliBitərəf46 saylı AbşeronMajoritar – 05.11.2000
Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu1961AliBitərəf47 saylı Ağdam şəhərMajoritar – 05.11.2000
Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu1951AliYAP-ın üzvü48 saylı Ağdam kəndMajoritar – 05.11.2000
Səfərov Səttar İsmayıl oğlu1937AliYAP-ın üzvü49 saylı AğdaşMajoritar – 05.11.2000
Cəfərov Nizami Qulu oğlu1959AliYAP-ın üzvü50 saylı AğstafaMajoritar – 05.11.2000
Qulamov Hidayət Həmid oğlu1951AliAMİP-in üzvü51 saylı Ağsu – KürdəmirMajoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)
Həsənov Fəxrəddin Əyyub oğlu1952AliYAP-ın üzvü52 saylı AğcabədiMajoritar – 05.11.2000
Rzayev Tahir Musa oğlu1950AliYAP-ın üzvü Majoritar – 16.11.2001
(əlavə seçki)
Quliyev İsgəndər Həsən oğlu1938AliYAP-ın üzvü53 saylı AstaraMajoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)
Aslanova Rəbiyyət Nurullah qızı1951AliYAP-ın üzvü54 saylı BalakənMajoritar – 05.11.2000
Quliyev Novruz Məhəmməd oğlu1952AliBitərəf55 saylı BeyləqanMajoritar – 05.11.2000
Orucov Zahid Məhərrəm oğlu1972AliAVP-nin üzvü56 saylı Bərdə şəhərMajoritar – 07.01.2001 
(təkrar seçki)
Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı1954AliBitərəf57 saylı Bərdə – AğcabədiMajoritar – 05.11.2000
Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu1942AliASRP-nin üzvü58 saylı BiləsuvarMajoritar – 05.11.2000
Vəkilov Vaqif Səməd oğlu1939AliMP-nin üzvü59 saylı QazaxMajoritar – 05.11.2000
Kərimli Azər Şəmşid oğlu1964AliBitərəf60 saylı Qax – ZaqatalaMajoritar – 05.11.2000
Heydərov Fəttah Səməd oğlu1938AliBitərəf61 saylı QəbələMajoritar – 05.11.2000
Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı1936AliBitərəf62 saylı Qobustan – Siyəzən – XızıMajoritar – 05.11.2000
Baxışov Hüseynağa Eynulla oğlu1960AliYAP-ın üzvü63 saylı QubaMajoritar – 05.11.2000
Osmanov Hikmət Saleh oğlu1957AliYAP-ın üzvü64 saylı Quba – DəvəçiMajoritar – 05.11.2000
Pirmətov Gülmət Məhəmmət oğlu1963AliYAP-ın üzvü65 saylı QusarMajoritar – 07.01.2001 
(təkrar seçki)
Ramazanov Hacıməmməd Yusif oğlu1951AliYAP-ın üzvü66 saylı Zaqatala – BalakənMajoritar – 05.11.2000
Salahlı Səyyad Adil oğlu1952AliYAP-ın üzvü67 saylı Zərdab – İmişliMajoritar – 05.11.2000
Məmmədov Famil Hüseyn oğlu1943AliYAP-ın üzvü68 saylı İmişliMajoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)
Abbasov Mirmövsüm Kamil oğlu1955AliYAP-ın üzvü69 saylı İsmayıllıMajoritar – 05.11.2000
Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu1965AliAXCP-nin üzvü Majoritar – 05.03.2003
(əlavə seçki)
Kamalov Tapdıq Calal oğlu1939AliBitərəf70 saylı Yardımlı – MasallıMajoritar – 05.11.2000
Təhməzov Elbrus Halay oğlu1946AliYAP-ın üzvü71 saylı Laçın – KəlbəcərMajoritar – 05.11.2000
Cəbiyev Rizvan İsrafil oğlu1940AliYAP-ın üzvü72 saylı KürdəmirMajoritar – 05.11.2000
Quliyev Nizami Yusif oğlu1956AliAXCP-nin üzvü73 saylı GədəbəyMajoritar – 05.11.2000
Hacıyeva Gültəkin Yunis qızı1973AliBitərəf74 saylı Goranboy – NaftalanMajoritar – 05.11.2000
Rzayev Anar Rəsul oğlu1938AliBitərəf75 saylı GöyçayMajoritar – 05.11.2000
Qənbərov Miri Əhəd oğlu1935AliYAP-ın üzvü76 saylı Lerik – LənkəranMajoritar – 05.11.2000
Abıyev Əhəd Mikayıl oğlu1958AliYAP-ın üzvü77 saylı Masallı şəhərMajoritar – 05.11.2000
Əzizov Vəsadət Əli oğlu1955AliYAP-ın üzvü78 saylı Masallı kənd
– Lənkəran
Majoritar – 05.11.2000
Rəhimzadə Arif Qafar oğlu1941AliYAP-ın üzvü79 saylı Neftçala –SalyanMajoritar – 05.11.2000
Qəhrəmanov Eldar Əvəz oğlu1948AliYAP-ın üzvü80 saylı Oğuz – Şəki – QəbələMajoritar – 05.11.2000
Əliyev Cəlal Əlirza oğlu1928AliYAP-ın üzvü81 saylı SaatlıMajoritar – 05.11.2000
Qafarov Rəfael İbrahim oğlu1968AliYAP-ın üzvü82 saylı SabirabadMajoritar – 05.11.2000
Hüseynov Cahangir Hüseyn oğlu1953AliBitərəf83 saylı Sabirabad-SaatlıMajoritar – 05.11.2000
Ağalarov Rifət Nurəddin oğlu1952AliAMİP-nin üzvü84 saylı SalyanMajoritar – 05.11.2000
Ələsgərov Xalıs Ələs oğlu1948AliYAP-ın üzvü85 saylı Samux – Şəmkir – GoranboyMajoritar – 05.11.2000
İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu1958AliYAP-ın üzvü86 saylı Zəngilan – Qubadlı Majoritar – 05.11.2000
Zeynalov Zakir Əlixan oğlu
Qılıcov İlqar Sayad oğlu
1939
1966
Ali
Ali
Bitərəf
Bitərəf
87 saylı Tovuz şəhərMajoritar – 05.11.2000 
Majoritar –16.11.2001
(əlavə seçki)
İsayev İbrahim Mirzə oğlu1937AliYAP-ın üzvü88 saylı Tovuz kənd 
–Gədəbəy
Majoritar – 05.11.2000
Məmmədov Elton Arzuman oğlu1954AliBitərəf89 saylı UcarMajoritar – 05.11.2000
Muradova Bahar Əvəz qızı1962AliYAP-ın üzvü90 saylı FüzuliMajoritar – 05.11.2000
Əliyev Yaşar Tofiqi oğlu1948AliYAP-ın üzvü91 saylı Xanlar – DaşkəsənMajoritar – 05.11.2000
Hüseyn Şadman Bəhlul oğlu1945AliBitərəf Majoritar – 05.03.2003
(əlavə seçki)
Ömərov İsmayıl Abbas oğlu1954AliYAP-ın üzvü92 saylı Xaçmaz şəhərMajoritar – 05.11.2000
Süleymanov Tahir Süleyman oğlu1948AliYAP-ın üzvü93 saylı Xaçmaz – DəvəçiMajoritar – 05.11.2000
Səmədov Oqtay Cilovxan oğlu1959AliYAP-ın üzvü94 saylı Hacıqabul – SalyanMajoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)
Əliyev Kərəm Qara oğlu1950AliYAP-ın üzvü95 saylı Cəbrayıl – FüzuliMajoritar – 05.11.2000
Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu1968AliYAP-ın üzvü96 saylı Cəlilabad şəhərMajoritar – 05.11.2000
Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu1950AliYAP-ın üzvü97 saylı Cəlilabad kəndMajoritar – 05.11.2000
Əyyubov Şirzad Şahbaz oğlu1953AliMP-nin üzvü98 saylı Şamaxı – AğsuMajoritar – 05.11.2000
Səmədov Abutalıb Qənbər oğlu1961AliANAP-ın üzvü99 saylı Şəmkir şəhərMajoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)
Qurbanlı Mübariz Qəhrəman oğlu1954AliYAP-ın üzvü100 saylı Şəmkir kəndMajoritar – 05.11.2000

Q e y d: Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 83-cü maddəsində 2002-ci il avqustun 24-də keçirilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) qəbul edilən dəyişikliyə əsasən, Milli Məclisə 125 deputat majoritar seçki sistemi əsasında seçildiyinə görə, Azərbaycan Respublikasının inzibati ərazi vahidinin hüdudları daxilində 125 birmandatlı seçki dairəsi (ərazisi) yaradılması haqqında Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının 21 iyun 2003-cü il tarixli 3/07 saylı Qərarına uyğun olaraq seçki dairələrinin yaradılması sxemi dəyişilmiş və ikinci çağırış Milli Məclisin sıradan çıxmış üzvlərinin yerinə 19 oktyabr 2004-cü ildəki əlavə seçkilərdə deputatlar aşağıdakı seçki dairələrindən seçilmişlər:

Soyadı, adı, atasının adıDoğum iliTəhsiliPartiya mənsubiyyətiSeçildiyi seçki dairəsinin nömrəsi və adıHansı seçki sistemi əsasında və tarixdə seçilmişdir
Quliyev Eldar Allahyar oğlu1951AliBitərəf24 saylı Nizami birinciMajoritar-19.10.2004
Xanbabayeva Afət Əjdər qızı1963AliYAP-ın üzvü29 saylı SəbailMajoritar -19.10.2004
Rzayev Rövşən Şükür oğlu1962AliBitərəf101 saylı Xanlar–DaşkəsənMajoritar -19.10.2004

II. ÇOXMANDATLI SEÇKİ DAİRƏLƏRİ ÜZRƏ

NSoyadı, adı, atasının adıDoğum iliTəhsiliPartiya mənsubiyyətiTəmsil etdiyi siyasi
partiya
Hansı seçki sistemi əsasında və tarixdə seçilmişdir
1Əliyev İlham Heydər oğlu*1961AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional-05.11.2000
2Əhmədov Əli Cavad oğlu1953AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
3Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu1969AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
4Ələsgərov Murtuz Nəcəf oğlu1928AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
5Zabelin Mixail Yuryeviç1946AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
6Manafova Asya Sərdar qızı1941AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
7Ibrahimov Eldar Rza oğlu1945AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
8Qaralov Zahid İbrahim oğlu1934AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
9Kərimov Kərim Hacıxan oğlu1936AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
10Əsgərov Ağabəy Məmməd oğlu1956AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
11İmamverdiyev Sudeyif Bəşir oğlu1938AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
12Həsənova Məlahət İbrahim qızı1958AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
13Quliyev Musa İsa oğlu1961AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
14Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu1963AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
15Musayev Musa Həzi oğlu1959AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
16Sofiyeva Aynur Məmmədiyyə qızı1970AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional -05.11.2000
17İmaməliyev Asif Ağalar oğlu**1969AliYAP-ın üzvüYeni Azərbaycan PartiyasıProporsional
18Kərimov Əli Əmirhüseyn oğlu1965AliAXCP-nin üzvüAzərbaycan Xalq Cəbhəsi PartiyasıProporsional -05.11.2000
19Əliyev Qulamhüseyn Surxay oğlu1958AliAXCP-nin üzvüAzərbaycan Xalq Cəbhəsi PartiyasıProporsional -05.11.2000
20Mollazadə Asim Nazim oğlu1953AliAXCP-nin üzvüAzərbaycan Xalq Cəbhəsi PartiyasındanProporsional -05.11.2000
21Həsənov Cəmil Poladxan oğlu1952AliAXCP-nin üzvüAzərbaycan Xalq Cəbhəsi PartiyasıProporsional -05.11.2000
22Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu1946AliVHP-nin üzvüVətəndaş Həmrəyliyi PartiyasıProporsional -05.11.2000
23İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu1951AliVHP-nin üzvüVətəndaş Həmrəyliyi PartiyasıProporsional -05.11.2000
24Hüseynov Rəfael Baba oğlu1954AliVHP-nin üzvüVətəndaş Həmrəyliyi PartiyasıProporsional -05.11.2000
25Əhmədov Ramiz Haşım oğlu1939AliAKP-nin üzvüAzərbaycan Kommunist PartiyasıProporsional -05.11.2000
26Qurbanov Rauf Müslüm oğlu1962AliAKP-nin üzvüAzərbaycan Kommunist PartiyasıProporsional -05.11.2000

Həmçinin oxuyun

Bakıda pul qazanıb, ermənilərə 50 min dollar göndərir

Paytaxtda fəaliyyət göstərən iaşə obyekti sahibəsinin ermənilərə dəstək fonduna külli miqdarda vəsait köçürüldüyü bildirilir. Bu …